Paruoškite puikų puodelį kavos naudodamiesi šiais patarimais

Nieko nėra geriau už šviežios kavos puodelį, kad diena prasidėtų gerai. Tačiau jei esate kaip dauguma žmonių, tikriausiai neturite laiko kiekvieną rytą išsivirti puodelį kavos. Todėl parengėme šiuos patarimus, kaip pasigaminti tobulą kavos puodelį, kad ir kiek laiko turėtumėte. Nesvarbu, ar naudojate lašelinį kavos aparatą, ar prancūzišką presą, padėsime jums išgauti geriausią įmanomą kavos pupelių skonį. Taigi patogiai įsitaisykite, atsipalaiduokite ir mėgaukitės puodeliu kavos, paruoštos taip, kaip jums patinka!

  1. Pradėkite nuo šviežių kavos pupelių. Kavos pupelės jau po kelių dienų gali pradėti prarasti savo skonį, todėl stenkitės kuo dažniau pirkti šviežiai skrudintą kavą. Ieškokite maišelių, ant kurių pažymėta skrudinimo data, arba pirkite iš vietinės skrudintojos, kuri parduoda šviežiai skrudintas kavos pupeles.
  2. Pasirinkite tinkamą kavos malimo dydį. Kavos pupelių malimo dydis turės įtakos jūsų puodelio skoniui ir stiprumui, todėl svarbu rasti jums tinkantį nustatymą. Kapojimo aparatuose geriausiai tinka vidutinio smulkumo arba vidutinio rupumo malimo kavos milteliai. Prancūziško spaudimo kavos aparatuose rinkitės stambų malimą.
  3. Pasirinkite tinkamą vandens temperatūrą. Per karštas arba per šaltas vanduo gali sugadinti kavos skonį. Jei naudojate pilstomuosius kavos aparatus, siekite 195-205 laipsnių pagal Farenheitą temperatūros. Jei naudojate prancūziškus kavos aparatus, naudokite vos užvirusį vandenį.
  4. Kruopščiai matuokite. Norint paruošti puikią kavą, svarbiausia yra tikslumas, todėl pupeles ir vandenį matuokite svarstyklėmis arba matavimo šaukštu. Pagal bendrą taisyklę kiekvienai šešioms uncijoms vandens reikia naudoti du valgomuosius šaukštus maltos kavos.
  5. Iš karto mėgaukitės savo puodeliu. Kava skaniausia, kai ji šviežia, todėl savo puodelį išgerkite iškart, kai tik ji paruošiama, ir venkite ją pašildyti ar laikyti šaldytuve. Įvaldę šiuos patarimus, galėsite kaskart mėgautis tobulu kavos puodeliu!

Sėkmingo gurkšnojimo!