Plaukų tiesinimo kapos Klaipėdoje: kaip išsirinkti kokybišką priemonę ir kur ją įsigyti

Kodėl aš susižavėjau plaukų tiesinimo kapomis

Sveiki, bičiuliai! Šiandien noriu pasidalinti savo atradimais apie plaukų tiesinimo kapas, kurios pakeitė mano rytinę rutiną. Prisipažinsiu, ilgą laiką buvau tos „penkios minutės iki išėjimo ir dar plaukai nesutvarkyti” komandos narė. Klaipėdoje gyvendama supratau, kad pajūrio drėgmė ir vėjai mano plaukams sukuria ypatingų iššūkių – vos išėjus pro duris, kruopščiai išdžiovinti plaukai virsta kažkuo panašiu į šieno kupetą.

Viskas pasikeitė, kai draugė per gimtadienį padovanojo plaukų tiesinimo kapą. Iš pradžių žiūrėjau skeptiškai – dar vienas daiktas, kuris gulės spintelėje? Bet pabandžius… O varge, koks skirtumas! Dabar galiu drąsiai sakyti – gera kapa Klaipėdos klimato sąlygomis yra ne prabanga, o būtinybė. Bet kaip išsirinkti tinkamą ir kur ją rasti mūsų uostamiestyje? Apie tai ir pakalbėsime.

Kokios kapos funkcijos iš tiesų svarbios?

Prisipažinsiu, kai pirmą kartą ėjau ieškoti kapos, jaučiausi kaip miške. Keramika, titanas, turmalinas… Temperatūros režimai nuo 120 iki 230 laipsnių… Jonizacija, infraraudonieji spinduliai… Nuo šių terminų man sukosi galva, o pardavėjos aiškinimai skambėjo kaip užsienio kalba.

Po ilgų bandymų ir klaidų supratau, kad svarbiausi dalykai yra šie:

  • Kaitinimo plokštelių medžiaga – keramikinės yra neblogos pradedančiosioms, bet turmalininės ar titano plokštelės tolygiau paskirsto karštį ir mažiau pažeidžia plaukus. Mano favoritas – turmalinas su keramine danga, nes jis skleidžia neigiamus jonus, kurie sumažina plaukų pūtimąsi (ypač aktualu Klaipėdoje!).
  • Temperatūros reguliavimas – būtinai ieškokite kapos su keliais temperatūros režimais. Ploniems plaukams užtenka 150-170°C, vidutiniams – 170-190°C, o storams, garbanotiems – 190-210°C. Aukštesnė temperatūra nebūtinai reiškia geresnį rezultatą, bet garantuotai didesnę žalą.
  • Plokštelių plotis – siauresnės (2-2,5 cm) tinka trumpesniems plaukams ir smulkesniam formavimui, platesnės (3-5 cm) – ilgiems plaukams ir greitesniam tiesinimui.
  • Automatinis išsijungimas – funkcija, kuri ne kartą išgelbėjo mano butą nuo potencialaus gaisro, kai išlėkiau pamiršusi išjungti kapą.

Beje, vienas netikėtas atradimas – plaukų tiesinimo kapa nebūtinai skirta tik tiesinti! Su ja galima sukurti ir bangas, ir net garbanėles. Tai tikras daugiafunkcis įrankis, tik reikia išmokti juo naudotis.

Mano klaidos renkantis pirmąją kapą

Oi, kiek klaidų pridariau ieškodama „idealios” kapos! Pirmoji mano kapa buvo nupirkta turguje už juokingai mažą kainą. Džiaugiausi radusi „gerą sandorį”, bet džiaugsmas truko vos dvi savaites. Plokštelės kaitino netolygiai, temperatūra šokinėjo, o plaukai po tiesinimo atrodė tarsi išdeginti šiaudai.

Antrąją kapą nusipirkau žavėdamasi gražia rožine spalva ir blizgučiais. Veikė geriau nei pirmoji, bet po pusmečio pradėjo „kandžiotis” – kibirkščiuoti ir svilinti plaukus. Pasirodo, pigios kapos dažnai neturi tinkamos elektros izoliacijos.

Trečiąją kapą įsigijau vien dėl to, kad pardavėja sakė, jog „visos merginos tokią perka”. Buvo per sunki, nepatogi laikyti rankoje, o laidas nuolat susisukdavo.

Tik ketvirtasis pirkinys buvo apgalvotas. Prieš eidama į parduotuvę, išstudijavau atsiliepimus, pasitariau su kirpėja ir nusistatiau biudžetą. Ir žinote ką? Ši kapa tarnauja jau trečius metus be jokių problemų!

Kur Klaipėdoje rasti kokybišką kapą?

Klaipėda nėra didmiestis, bet pasirinkimo tikrai yra. Štai mano išbandyti variantai:

  • Specializuotos plaukų priežiūros parduotuvės – „Plaukų linija” Taikos pr. ir „Beauty Pro” H. Manto gatvėje turi neblogą pasirinkimą profesionalių kapų. Čia dirba konsultantai, kurie išmano, ką siūlo, ir gali patarti pagal jūsų plaukų tipą. Kainos didesnės, bet ir kokybė atitinkama.
  • Elektronikos parduotuvės – „Topo centras”, „Elektromarkt” ir „Euronics” turi vidutinio kainų segmento kapų. Pranašumas – dažnos akcijos ir galimybė palyginti skirtingus modelius vienoje vietoje.
  • Grožio salonai – kai kurie Klaipėdos salonai, pavyzdžiui, „Eslauda” ir „Grozio fabrikas”, prekiauja profesionaliomis priemonėmis. Privalumas – galite pasikonsultuoti su profesionalais, kurie patys naudoja šiuos įrankius kasdien.
  • Internetinės parduotuvės – jei jau žinote, ko ieškote, pigu.lt, varle.lt ar douglasbeauty.lt siūlo platų asortimentą su pristatymu į namus. Čia dažnai būna akcijų, o kainos malonesnės nei fizinėse parduotuvėse.

Mano asmeninis favoritas – „Plaukų linija”, kur pardavėja Kristina ne tik padėjo išsirinkti kapą, bet ir parodė, kaip ja naudotis kuriant skirtingas šukuosenas. Tokio aptarnavimo tikrai nesitikėjau!

Populiariausios kapos Klaipėdoje: ką renkasi klaipėdietės?

Per pastaruosius metus pastebėjau, kad tarp mano draugių ir pažįstamų klaipėdiečių išryškėjo kelios favoritės:

  • Philips – ypač serija „StraightCare”. Patikimas gamintojas, vidutinio kainų segmento, kapos tarnauja ilgai. Mano draugė Ieva savo Philips kapą naudoja jau 5 metus!
  • Remington – jų „Keratin Protect” serija turi specialią dangą su keratinu ir migdolų aliejumi, kuri mažina plaukų pažeidimus. Puikus pasirinkimas pažeistiems plaukams.
  • BaByliss – profesionalesnė linija, bet kaina atitinkamai didesnė. Jų „iPro” serija turi skaitmeninį temperatūros reguliavimą ir jonizacijos funkciją.
  • Rowenta – „Liss & Curl” serija populiari tarp tų, kurios nori universalaus įrankio – ir tiesinimui, ir garbanojimui.

Įdomu tai, kad klaipėdietės, regis, labiau vertina funkcionalumą nei prekės ženklą. Dažnai girdžiu sakant: „Man nesvarbu, kas gamino, svarbu, kad plaukų negadintų ir ilgai tarnautų.” Ir negaliu nesutikti!

Kaip prižiūrėti kapą, kad ji tarnautų ilgiau?

Investavus į gerą kapą, norisi, kad ji tarnautų kuo ilgiau. Štai keli patarimai, kurių laikausi pati:

  • Visada leiskite kapai visiškai atvėsti prieš padėdami į laikymo vietą.
  • Reguliariai valykite plokšteles drėgna šluoste (tik kai kapa išjungta ir atvėsusi!). Plaukų produktų likučiai gali kauptis ir gadinti plokštelių paviršių.
  • Nenaudokite kapos šlapiems plaukams – tai ne tik gadina įrenginį, bet ir labai kenkia plaukams.
  • Nevyniokite laido aplink kapą – taip jis greičiau susidėvi ir gali nutrūkti.
  • Jei keliaujate, įsigykite specialų karščiui atsparų dėklą – jis apsaugos kapą nuo mechaninių pažeidimų.

Mano kapa turi jau minėtą automatinio išsijungimo funkciją, kuri aktyvuojasi po 60 minučių neveikimo. Tai labai praverčia užuomaršoms kaip aš! Bet net ir su šia funkcija, stenkitės nepalikti įjungtos kapos be priežiūros.

Kapos ir plaukų sveikata: kaip suderinti?

Neslėpsiu, bet kokia kapa, net ir pati brangiausia, ilgainiui gali pažeisti plaukus. Tačiau yra būdų, kaip sumažinti šią žalą:

  • Visada naudokite termoapsaugą! Tai skystas produktas, kurį užpurkšite ar užtepate ant plaukų prieš karštą formavimą. Mano favoritas – „L’Oréal Professionnel Tecni.Art Pli” (galima rasti „Douglas” parduotuvėje Akropolyje).
  • Naudokite žemiausią efektyvią temperatūrą. Pradėkite nuo žemesnės ir didinkite tik jei būtina.
  • Netiesinkite tų pačių sruogų po kelis kartus – geriau iš karto darykite kruopščiai.
  • Darykite „kapos pertraukas” – jei įmanoma, leiskite plaukams pailsėti bent keletą dienų per savaitę.
  • Investuokite į giliai drėkinančias kaukes plaukams. Klaipėdos „Eurovaistinėse” galima rasti neblogų variantų, mano mėgstamiausia – „Kerastase Nutritive” linija.

Beje, pastebėjau, kad naudojant gerą kapą su jonizacijos funkcija, plaukai mažiau elektrinasi ir atrodo sveikesni. Tai ypač aktualu žiemą, kai dėvime sintetinius drabužius ir kepures.

Mano plaukų istorija: nuo „šluotos” iki šilkinių plaukų

Užbaigti norėčiau asmenine istorija. Mano plaukai visada buvo mano „skausmo taškas” – nei tiesūs, nei garbanoti, tiesiog neapibrėžtos tekstūros, linkę pūstis ir visada atrodantys netvarkingai. Bandžiau viską – chemines garbanėles (baisi klaida!), ilgalaikį tiesinimą salone (brangus malonumas), įvairius šampūnus „nepaklusniems plaukams”.

Kai pagaliau išsirinkau tinkamą kapą (po ilgų paieškų tai buvo „BaByliss Diamond Ceramic”), išmokau ja naudotis ir suradau tinkamus plaukų priežiūros produktus, mano rytinė rutina pasikeitė neatpažįstamai. Dabar užtrunku vos 10 minučių, o rezultatas išsilaiko visą dieną, net ir esant tipiškai Klaipėdos drėgmei.

Svarbiausia pamoka, kurią išmokau – brangi kapa nebūtinai yra geriausia, bet pernelyg pigi beveik visada yra prasta investicija. Vidutinio kainų segmento kapa nuo patikimo gamintojo, su keliomis pagrindinėmis funkcijomis, yra protingiausias pasirinkimas.

Ir žinote ką? Dabar, kai mano plaukai atrodo gerai, jaučiuosi užtikrintesnė visose gyvenimo srityse. Skamba banaliai, bet geri plaukai tikrai gali pakeisti dieną. Tad jei vis dar dvejojate, ar verta investuoti į kokybišką kapą – mano atsakymas aiškus: taip, verta kiekvieną centą!

Add a Comment