Kaip išsirinkti tobulą partybusą ar limobusą, kuris jūsų šventę paverstų nepamirštama
Nuo svajonių iki ratų: kodėl partybus gali būti tavo šventės superherojus
Kai mano draugas Tomas atšventė savo 30-ąjį gimtadienį, jis padarė tai, ko niekas iš mūsų nesitikėjo – užsakė didžiulį juodą limobusą su neoninėmis šviesomis, mini baru ir net šokių aikštele. Mes keliavome per miestą, šokome, juokėmės, ir tai buvo tiesiog kažkas nerealaus. Dabar, praėjus trejiems metams, mes vis dar kalbame apie tą vakarą.
Partybusai ir limobusai nėra tik transporto priemonės – jie yra patirtys, kurios gali paversti eilinę šventę legenda. Nesvarbu, ar planuoji mergvakarį, bernvakarį, gimtadienį ar tiesiog norite padaryti savaitgalį ypatingą – tinkamas partybus gali būti tas skirtumas tarp „buvo gerai” ir „tai buvo EPAS!”
Bet kaip išsirinkti tą vienintelį, kuris atitiktų visus tavo lūkesčius ir neištuštintų banko sąskaitos? Leisk man pasidalinti viskuo, ką sužinojau, organizuodamas ir dalyvaudamas dešimtyse tokių kelionių.
Dydis svarbu: kiek žmonių, tiek nuomonių
Pirmiausia, būk realistiškas dėl savo kompanijos dydžio. Esu matęs, kaip žmonės užsako didžiulį 30 vietų partybusą 12-ai draugų, ir tada stebi, kaip pusė erdvės lieka tuščia, o sąskaita – vis tiek pilna.
Štai paprastas orientyras:
- 8-12 žmonių: Standartinis limuzinas arba mažas partybus
- 12-20 žmonių: Vidutinio dydžio partybus
- 20-40 žmonių: Didelis partybus
Bet skaičiai – tik pradžia. Pagalvok apie tai, ką jūs veiksite. Jei planuojate daugiausia sėdėti, gerti ir kalbėtis, jums reikia daugiau sėdimų vietų. Jei norite šokti – ieškokite modelio su erdvesne vidurine dalimi.
Mano pusbrolis kartą užsakė limobusą su „VIP zona” gale – tai buvo puiku jų kompanijai, nes jubiliatas galėjo pasijusti ypatingai, sėdėdamas atskiroje erdvėje, kai visi kiti šoko priekinėje dalyje.
Patogumai, kurie pakelia nuotaiką į kosmosą
Patikėk manimi, ne visi partybusai sukurti vienodai. Kai kurie atrodo kaip naktiniai klubai ant ratų, kiti – kaip paprasčiausi autobusai su keliomis lemputėmis.
Štai patogumų sąrašas, kuriuos verta apsvarstyti:
- Garso sistema: Ar galėsi prijungti savo telefoną? Ar yra mikrofono karaoke? Mano patarimas – visada pasitikrink garso sistemą iš anksto, nes buvau tokiame partybuse, kur garsiakalbiai veikė tik vairuotojo pusėje!
- Apšvietimas: LED, stroboskopai, lazerinės šviesos – visa tai sukuria atmosferą. Ieškokite autobuso su keičiamomis šviesomis, kurias galima pritaikyti prie jūsų nuotaikos.
- Baras: Kai kurie limobusai turi įrengtus barus su šaldytuvais, ledais ir net stiklinėmis. Kiti leidžia atsinešti savo gėrimus, bet neturi kur jų laikyti.
- Tualetas: Taip, tai ne pats romantiškiausias aspektas, bet jei planuojate ilgą kelionę, patikėkite – jis bus labai svarbus. Mano draugė Simona vis dar prisimena, kaip jų mergvakario limobusas turėjo sustoti prie kiekvienos degalinės…
- TV ekranai: Gali atrodyti nebūtina, bet jie puikiai tinka rodyti nuotraukas ar vaizdo įrašus apie šventės kaltininką!
Mano mėgstamiausias partybus turėjo „teminį apšvietimą” – galėjai pasirinkti spalvų derinį pagal savo nuotaiką arba šventės temą. Kai keliavome į vestuvių pobūvį, nustatėme romantišką rausvą ir violetinę, o kai grįžome – įjungėme visas vaivorykštės spalvas!
Pinigai kalba: kaip neišleisti viso atlyginimo
Gerai, pakalbėkime apie pinigus. Partybusai nėra pigūs, bet yra būdų, kaip sutaupyti.
Visų pirma, kaina priklauso nuo:
- Dienos (savaitgaliai brangesni nei darbo dienos)
- Sezono (vasara ir švenčių sezonas – pats brangiausias laikas)
- Valandų skaičiaus (dauguma kompanijų turi minimalų 3-4 valandų užsakymą)
- Atstumo (kai kurios įmonės skaičiuoja papildomus kilometrus)
Štai keletas patarimų, kaip sutaupyti:
Užsakyk iš anksto. Aš visada rekomenduoju užsakyti bent prieš 2-3 mėnesius. Kartą bandžiau užsakyti partybusą likus savaitei iki draugo gimtadienio – kaina buvo beveik dvigubai didesnė nei įprasta.
Derėkis dėl įtrauktų valandų. Jei planuoji užsakyti ilgesniam laikui, paklausk, ar jie gali pasiūlyti nuolaidą už papildomas valandas.
Patikrink, kas įskaičiuota. Kai kurios kompanijos į kainą įtraukia šampaną ar kitus gėrimus, kitos leidžia atsinešti savo. Skirtumas gali būti šimtai eurų.
Paklausk apie grupines nuolaidas. Jei užsakai didelį autobusą didelei kompanijai, visada verta paklausti apie specialius pasiūlymus.
Ir dar vienas dalykas – arbatpinigiai. Daugelis žmonių pamiršta, kad vairuotojui taip pat reikėtų palikti arbatpinigių, ypač jei jis buvo paslaugus. Paprastai rekomenduojama 10-15% nuo sumos.
Vairuotojas: tavo šventės kapitonas
Geras vairuotojas gali būti skirtumas tarp puikaus vakaro ir visiškos katastrofos. Kai užsakinėjau partybusą savo brolio bernvakariui, specialiai paprašiau vairuotojo, kuris būtų „cool” su mūsų grupe, bet kartu profesionalus.
Štai ką verta aptarti su kompanija prieš užsakant:
- Ar vairuotojas žino miestą? Ar jis gali pasiūlyti geras sustojimo vietas?
- Kiek lankstus jis bus dėl maršruto pakeitimų?
- Ar jis padės su muzika, apšvietimu?
- Kokios taisyklės galioja dėl triukšmo lygio, alkoholio vartojimo?
Prisimenu vieną vakarą, kai mūsų vairuotojas Petras ne tik vežiojo mus po miestą, bet ir pasiūlė keletą vietų, apie kurias net nežinojome – mažą jaukų barą su gyvos muzikos pasirodymu ir panoraminę aikštelę, iš kurios atsivėrė nuostabus miesto vaizdas naktį. Jis tapo tikru vakaro didvyriu!
Maršrutas: ne tik iš taško A į tašką B
Viena didžiausių klaidų, kurią mačiau darant žmones – jie neturi aiškaus plano, kur važiuos. Rezultatas? Valandos, praleistos autobuse, važinėjant ratais be tikslo.
Štai kaip aš planuoju maršrutą:
- Pradžios taškas: Dažniausiai tai būna vieta, kur visi gali patogiai susitikti ir pasistatyti automobilius.
- 2-3 pagrindinės sustojimo vietos: Barai, restoranai, klubai ar kitos įdomios vietos, kur norėtumėte praleisti daugiau laiko.
- Fotosesijos vietos: Miesto panoramos, įdomūs paminklai ar tiesiog gražios vietos nuotraukoms.
- Pabaigos taškas: Dažniausiai tai klubas, kuriame planuojate užbaigti vakarą, arba vieta, kur visi galės saugiai grįžti namo.
Patarimas: visada turėk „planą B”. Kartą mes planavome sustoti konkrečiame bare, bet atvykę sužinojome, kad ten vyksta privatus renginys. Gerai, kad turėjome alternatyvų sąrašą!
Ir dar – nepamiršk paskambinti į vietas, kur planuojate sustoti, ir pasitikrinti, ar jie priima didesnes grupes, ypač jei tai savaitgalis.
Taisyklės ir atsakomybė: kad rytoj nebūtų gėda
Taip, žinau, niekas nemėgsta taisyklių vakarėliuose. Bet kai kalba eina apie partybusus, yra keletas dalykų, kuriuos reikia žinoti:
- Alkoholio politika: Dauguma partybusų leidžia vartoti alkoholį, bet kai kurie turi apribojimų dėl stipriųjų gėrimų.
- Rūkymo taisyklės: Beveik visuose partybususuose rūkyti draudžiama, įskaitant elektronines cigaretes.
- Žalos užstatas: Dauguma kompanijų prašo užstato, kuris grąžinamas, jei niekas nesugadinama.
- Amžiaus apribojimai: Jei grupėje yra nepilnamečių, tai gali paveikti, ką galite ir ko negalite daryti autobuse.
Kartą mačiau, kaip vienas „per daug įsilinksminęs” svečias sudaužė taurę partybuse. Vairuotojas buvo protingas – jis tiesiog paprašė susimokėti už žalą iš karto, ir viskas buvo gerai. Bet esu girdėjęs istorijų, kai žmonės prarado visą užstatą dėl nedidelių incidentų.
Mano patarimas – paskirk vieną žmogų grupėje, kuris išliks „protingesnis” ir prižiūrės, kad viskas vyktų sklandžiai. Dažniausiai tai būna tas, kuris organizuoja renginį.
Kelionė baigėsi, prisiminimai liko
Po visų šių metų organizuojant ir dalyvaujant partybusų kelionėse, galiu pasakyti vieną dalyką – tai ne tik transporto priemonė, tai patirtis, kuri sukuria prisiminimus visam gyvenimui.
Mano draugė Ieva vis dar turi nuotrauką iš savo mergvakario partybuse kaip ekrano užsklandą telefone, nors nuo to laiko praėjo jau treji metai. Mano brolis vis dar pasakoja, kaip jų partybus sustojo prie ežero saulėtekiui po visos nakties šventimo.
Taigi, ar partybus verta papildomų išlaidų? Mano nuomone – absoliučiai. Jis ne tik išsprendžia logistikos problemas (nereikia rūpintis, kas bus vairuotojas, kur pasistatyti automobilius), bet ir sukuria unikalią erdvę, kurioje visa grupė gali likti kartu, mėgautis muzika, gėrimais ir kompanija tarp sustojimų.
Galiausiai, tobulas partybus yra tas, kuris atitinka tavo grupės poreikius, biudžetą ir lūkesčius. Nesivaikyk tik blizgučių ir neonų – pagalvok apie praktišką pusę, suplanuok maršrutą ir atmink, kad svarbiausia – gera kompanija ir nuotaika.
O dabar – laikas pradėti planuoti tavo nepamirštamą kelionę! Ir nepamirk manęs pakviesti.
Daugiau skaitykite: čia